Dziedzictwo archeologiczne ziemi złotoryjskiej
Mamy przyjemność przedstawić Państwu publikację, będącą efektem projektu współfinansowanego przez Starostwo Złotoryjskie pn. Dziedzictwo archeologiczne powiatu złotoryjskiego – folder edukacyjny.

Zadbali o trzystuletnią aleję lip w Grodźcu
Zabytkowa aleja lipowa w Grodźcu po raz pierwszy od założenia w 1718 roku została uzupełniona nowymi nasadzeniami.

Pojmanie Czarnego Krzysztofa
Fundacja Archeologiczna Archeo zaprasza na: imprezę pt. „Pojmanie Czarnego Krzysztofa”.

Spektakl „O Czarnym Krzysztofie”
Zapraszamy na lalkarski spektakl teatralny „O Czarnym Krzysztofie”, w wykonaniu grupy „Ciąg dalszy nastąpi” pod opieką pana Dawida Gudela.

Relacja z konferencji
Zgodnie z planem 24 maja w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbyła się konferencja poświęcona kampanii napoleońskiej 1813 roku na Dolnym Śląsku.

Kampania napoleońska 1813 roku na Dolnym Śląsku – konferencja
Wraz z Wójtem Gminy Chojnów oraz Muzeum Regionalnym w Chojnowie zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji pt. Kampania napoleońska 1813 roku na Dolnym Śląsku, która odbędzie się 24 maja b.r. w Muzeum Regionalnym w Chojnowie.

Co kryje ziemia? Tajniki pracy archeologa
Warsztaty pod hasłem „Co kryje ziemia? Tajniki pracy archeologa.” zorganizowano w Głogowie i Poznaniu dla Uniwersytetu Dziecięcego Unikids. Mgr Justyna Dekiert poprowadziła zajęcia dla 7 grup dzieci w wieku 6-12 lat.

Ratujmy stanowisko w Chocianowcu!!!
Wczesnośredniowieczną osadę w Chocianowcu przypadkowo odkryła mgr archeologii Justyna Dekiert – oficjalnie wiceprezes fundacji, nieoficjalnie miłośniczka historii i archeologii w wolnych chwilach przemierzająca okolice Chocianowa w poszukiwaniu archeologicznych śladów działalności człowieka.

Nasza pierwsza publikacja już gotowa
Kożuchów w świetle prac archeologicznych przeprowadzonych w latach 2009 – 2011

Warsztaty historyczno-archeologiczne w Górach Sowich
Członkowie naszej Fundacji, w ramach projektu „Podróżuję, Poznaję, Pomagam” realizowanego przez Fundację Rossa, przeprowadzili warsztaty historyczno-archeologiczne...