projekty

Pojmanie Czarnego Krzysztofa
Fundacja Archeologiczna Archeo zaprasza na: imprezę pt. „Pojmanie Czarnego Krzysztofa”.

Spektakl „O Czarnym Krzysztofie”
Zapraszamy na lalkarski spektakl teatralny „O Czarnym Krzysztofie”, w wykonaniu grupy „Ciąg dalszy nastąpi” pod opieką pana Dawida Gudela.

Kampania napoleońska 1813 roku na Dolnym Śląsku – konferencja
Wraz z Wójtem Gminy Chojnów oraz Muzeum Regionalnym w Chojnowie zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji pt. Kampania napoleońska 1813 roku na Dolnym Śląsku, która odbędzie się 24 maja b.r. w Muzeum Regionalnym w Chojnowie.

Ochrona i popularyzacja dziedzictwa kulturowego
Kożuchów w świetle prac archeologicznych przeprowadzonych w latach 2009 – 2011

Warsztaty historyczno-archeologiczne w Górach Sowich
Członkowie naszej Fundacji, w ramach projektu „Podróżuję, Poznaję, Pomagam” realizowanego przez Fundację Rossa, przeprowadzili warsztaty historyczno-archeologiczne.

Bitwa pod Chojnowem
Dnia 21 marca 2012 roku z inicjatywy dyrektora Regionalnego muzeum w Chojnowie, członkowie i przyjaciele Fundacji Archeologicznej Archeo przeprowadzili badania powierzchniowe w miejscu bitwy, która odbyła się 26 maja 1813 roku na przedpolach Michowa.